Yeni Rekorlara


12.03.2016 00:00
Gaziantepspor maçta ne yapacağı belli olmayan, dengesiz bir takımdı. Torku Konyaspor ise bu maçtan önce de bu maçtan sonra da bu sezon oynayacağı tüm maçları kazanmaya adaybir takımdı. Tüm maçları kazanmasını beklemek haksızlık olabilir ama kazanmaya aday bir takım. Bu maça da kazanma düşüncesi ile çıkıp maçın getirisini yaşayacaktı.

Maç daha ilk dakikalardan Torku Konyaspor’a gelmişti. Korner kullanımında Ali Çamdalı’nın kafa şutu defanstan dönerken Holmen kalenin boş kalan köşesine topu rahatça yollayıverdi. 

Golden sonra Ömer Ali ile hemen fark ikiye çıkabilirdi. Yakından ve çok sert şutu kaleciden döndü.

İlk yarının ortalarında yine Barry Douglas ile farkı açabilecek şut kale direğinden döndü.

İlk yarıda maçı formaliteye çevirecek, rakibin direncini kıracak ve Torku Konyaspor’un rahat rahat oynamasını sağlayacak pozisyonlar eriyip gitmiş oldu.

Maç boyunca topa daha çok sahip olan ve topla oynayan Gaziantepspor olmasına rağmen bunu üretkenliğe dönüştüremedi. İlk yarı boyunca Torku Konyaspor kalesine  şut dahi çekemediler. İkinci yarı ise Gaziantepspor topa daha da çok sahip oldu. Topu daha çok hareketlendirdi ve Torku Konyaspor ceza sahası içine  gönderdi.

Torku Konyaspor ise defans biraz daha kendi kalesine doğru çekildi. Çok çabalamasına rağmen Gaziantepspor’un üretken olamayışı da Torku Konyaspor’un oyun anlayışıydı. Sahaya çok iyi yayılan ve sahanın tüm bölgesini kullanan Torku Konyaspor vardı. Sahaya yerleşirken rakibin ara paslarını rahat kesiyor ve rakibin pas atabilme opsiyonlarını sıfırlıyordu. Pas alternatifi olmayan Antepli oyuncular ise topları olumlu kullanma fırsatı bulamadı.

En fazla etkili olmaya çalıştıkları sıfıra inerek Torku konyaspor ceza sahasına yaptıkları ortalardı. Bunda da defans ve Kaleci oldukça başarılı idi. Sadece bir pozisyon vardı ki Larsson’un ortasında İlhan Parlak’ın dokunamayışı ile eridi gitti.

Maçta genelde tek gol atıp kıymetini çok iyi bilen Torku Konyaspor çok iyi defans yaparken, gol atmak için çabalayan ama bir türlü pozisyonlar oluşturamayan Gaziantepspor karşısında değerli bir galibiyet daha almış oldu. 

Torku Konyaspor’u bu sezon eleştirmek abes olabilir. Ama görünen şu tespitleri de ifade etmeliyiz… Maçın özellikle yetmişinci dakikalarından sonra iyice geriye çekilip sahamıza hapsolmak ve üzerimize tamamen gelen rakibin arkada bıraktığı boşluklardan faydalanamamak Torku Konyaspor’un geliştirmesi gereken yön olarak ifade edelim.  

Maçta topa çok az sahip olmasına rağmen rakibinden daha fazla net pozisyon üreterek attığı tek gol ile maçı kazanmasını bilen Torku Konyaspor maçın doğru strateji ve düzenlerle kazanma ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermiş oldu. 

Torku Konyaspor bu maçı kazanarak ilk defa süper ligde dört maç kazanmış oldu ve kendi adına arka arkaya maç kazanma rekorunu kırmış oldu. Dileğimiz özellikle Başakşehir galibiyeti ile bu rekorun gelişmesi ve diğer haftalarda da artmaya devam etmesi. Bir başka daha rekorun da eşiğindeyiz. Alınacak bir galibiyetle bir sezonda en fazla 47 puan toplamış olmanın da önüne geçerek bir başka rekoru da kırıp önümüzdeki hafta iki rekoru birden yaşayacağız İnşaallah… 

Selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com 

  Yorumlar
 1. Yeni Rekorlara
  Metin 12.03.16 18:10

  Sen çok yaşa Konyaspor....

 2. Yeni Rekorlara
  ugur 12.03.16 23:52

  henüz 3.dkda gol atıp maçı öyle bitirebilmek aslında çok büyük başarı güven veriyor herkese.. bu arada osmanli imparatorlugu anadalu selcuklu devletine imtiyaz tanimis süper olmuş :)

Yorum Yapın

Diğer Yazılar