Sandıkta Kilitli Hayallerimiz


20.03.2016 00:00
Rekorlar sezonunu yaşayan Torku Konyaspor yeni rekor peşinde ve sezonun en önemli maçı olan maçına çıkmıştı. Bir yerde Başakşehir için de en önemli maçtı.

Maçın başında tribünlerin anlamlı Türk Bayrağı görüntüleri ile teröre lanet okuyuşu vardı. İğrençliklerini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği terör olaylarını kınıyoruz. Türk Milleti’ni bu kahpece olaylar sindiremeyecek. Acılar elbette kalbimizde olacak ama hayatı olduğu gibi yaşamaya devam ederek oluşan kahpeliklere prim vermeyeceğiz.

Maça baskılı başlayan Torku Konyaspor idi. 3. dakikada başlayan baskıda Ömer Ali’nin kafası kornere giderken arka arkaya kullanılan kornerlerde  Ali Çamdalı’nın kafa vuruşunda top defanstan dönerken Volkan önüne düşen topu sert, köşeye vurarak 6. dakikada   Torku Konyaspor’un öne geçmesini sağladı. 

 10. dakikadan itibaren on dakikalık Başakşehir baskısı vardı. 13. dakikada buldukları çok net pozisyonu Yalçın dışarı attı. İlk yarıda Traore’nin kapılan topu sürerek gidip kaleci ile karşı karşıya çok kötü vurması, Meha’nın pasında Mehmet Uslu’nun şutu Bekir’e çarpıp dışarı gitmesi ilk yarıdan akılda kalan pozisyonlardı.

Erken gelen gol ve bu gole sahip çıkarak gol yemeden maçı galip bitirmek önceki haftanın tekrarı gibiydi. Alınacak galibiyet çok anlamlı olacaktı. Lig sıralamasında üçüncülük hemen hemen garantilenmiş olacaktı.  Alan daraltan ve defansında çoğalmayı çok iyi yapan Torku Konyaspor karşısında Başakşehir’in etkili pozisyonu nerdeyse hiç yoktu.

İkinci yarıda gol atmak için hamleler yapan Abdullah Avcı ile gol yememek için hamleler yapan Aykut Kocaman’ın etkinliklerini izledik.  Çikaleşi oyuna girdiğinde bir çaba gösteriyor fakat Torku Konyaspor defansı karşısında etkili olamıyordu.  Sürekli şut deneyen Çikaleşi kalenin oldukça uzağına giden  şutlar atarken amacına 89. dakikada ulaştı. Kazanmaya yakın, rakibe hiç gol fırsatı tanımayan Torku Konyaspor’un ceza sahası dışından atılan bu şuta yapılabileceği bir şey yoktu. 

Tek farkla önde olup bunu korumaya çalışmada oldukça başarılı olmasına rağmen bu maçta amacına ulaşamayan Torku Konyaspor vardı. Fırsatlar yakalandığında ikinci golü atmanın önemini anlatan bir maç oldu.

Üzücüydü… Tam galibiyete yaklaşmışken ve artık üçüncülük adına neredeyse işi bitirmeye yaklaşmışken golü yemek üzücüydü.

 Sandıkta kilitli hayallerimiz vardı. Hayallerimizi sandıktan çıkarmaya hazırlanırken biraz ertelemek zorunda kaldık. Kaybedilen bir şey yok. Kazandıklarımızı elimizden kaçırdık sadece… Hala üçüncülüğün en büyük adayı Torku Konyaspor ve sandıklarda saklı hayallerimizi bu sezon çıkaracağız İnşallah…

Açıklanan milli takım kadrosunda Torku Konyaspor’dan hiç futbolcu olmaması düşündürücüydü. Çağrılan futbolculara bakıldığında gösterdikleri performanslarla Ali Çamdalı ve Serkan Kırıntılı’nın çağrılan bazı futbolculardan daha çok hak ettiğini düşünüyorum. Fatih Terim’in tercihleridir saygı duymak gerekir ama hakkaniyetli olmadığını net bir şekilde belirtmek isterim.

Selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm¬_42 @hotmail.com

  Yorumlar
 1. Sandıkta Kilitli Hayallerimiz
  Metin 20.03.16 18:18

  Başakşehir daha etkili futbol oynamasına rağmen Konyaspor da maçı kazanabilirdi. Atamayana atarlar sözü bu maçta geçerliydi. İkinci golü bulmamız gerekirdi. Konyasporun etkili bir forvete ihtiyacı var. Rangelov ve Bajiç ten forvet olmaz. Başakşehirli Çikalleşi gibi bir forvet olsa daha iyi olur.

 2. Sandıkta Kilitli Hayallerimiz
  ugur 20.03.16 18:20

  tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum galibiyeti hak ettiler ama şans golü mü desek bireysel beceri mi desek böyle bir golle üzüldük.. taraftarımız da sabırlı olmalı maç boyu hücum isteyenler var fakat hücum ettiğinde defans ne kadar açık yakalanıyor bunu azıcık futbol bilenler farkeder..

 3. Sandıkta Kilitli Hayallerimiz
  Aykut Kocaman Hayranı 21.03.16 11:06

  Topu iyi yönlendiren ve araya bırakan merkez orta saha oyuncusu ile bu pasları iyi şekilde değerlendirebilecek forvet olsa Konyasporun bu kuvvetli oyun stratejisi ve sahaya yayılmasıyla beraber şampiyonluğu zorlamaması için hiçbir sebep yoktur.

 4. Sandıkta Kilitli Hayallerimiz
  Yakup 21.03.16 17:37

  Ne yapıp yapın gelecek yıl için çok iyi bir santrofor bulun. İyi bir golcü santroforla bu takım inanın her zaman ilk 5 de yer alır. Bana göre bu takımın tek eksiği toplara sert ve düzgün vurabilen bir golcünün olmaması.

Yorum Yapın

Diğer Yazılar