İstanbul Kupası


06.05.2016 00:00
Çok öncelerden siparişi verilmiş bir finalin adı resmileşti bugün. Oynanan ikinci maçlar formaliteydi. Final için gerekli önlemler daha ilk maçlarda alınmış ve İstanbul takımlarının final oynaması başarıyla gerçekleştirilmişti.

Baştan söylemek gerekirse Torku Konyasporlu futbolculara bu sezon kırgınlık göstermeye hakkımız yok. Ama en azından bu maçta ilk maçtaki yapılan haksızlıklara bir karşı duruş gösterilmeliydi. Beklentimiz buydu alınacak sonuçtan ziyade. Kolay teslim olmamak, haksızlıklara karşı bir duruş sergilemek gerekiyordu. Maçtan önce beklentim bu yönlü bir mücadelenin sahaya yansımasıydı.

Olmadı ne yazık ki… Beklentilerimizden uzak, mücadele etmeyen, bizim ne işimiz var burada, bu maçta nereden çıktı tarzında bir futbol sergilendi. Bir yerde rakibin isteği de tam buydu. O haksızlıklara karşı isyan etmeyi göremedik. Çalınan emeklerine isyan etme mücadelesi vermelerini isterdik onu da göremedik.

Bir başka yön daha var ki bu sezonun takımına en iyi desteği veren Torku Konyaspor taraftarları için sergilenmesi gereken bir sorumluluk olması gerekirdi. Böyle bir sorumluluk da akıllara gelmemişti anlaşılan sahada oynanan oyuna ve sergilenemeyen mücadeleye bakınca…

Adına Türkiye Kupası dedikleri organizasyonda bazılarının arzularına kolayca teslim olmak aslında acıtan… İstanbul Kupası olarak adlandırılması yerinde bir isim seçimi olurdu. Aslı İstanbul Kupası olan ve Türkiye Kupası adı altında bu kadar kolay tiyatro oynanmasına razı olmak zoruma giden bir yerde.

Çok zordu… Önemli olan zora talip olmaktı. Futbolcularımızdan zora talep gelmedi ve tatsız tuzsuz bir maçla kupa mücadelesini sonlandırmış olduk… Başta da söylediğim gibi kırgınlığa hakkımız yok bu sezon… Fakat işin görünümü buydu. 

Dile getirmemek gelecekteki daha büyük Konyaspor’un inşaasına  haksızlık olurdu. Dik bir Konyasporluluk duruşu adına ifade edilmesi gerekiyordu. Bir şekilde de bu maç bitti ve artık geleceğe bakma zamanı.

İnanıyoruz ki Konyaspor daha büyüyecek ve bu büyümenin en zor ve en büyük adımını bu futbolcu grubunun atmış olduğu hep hafızalarımızda canlı kalacak… Bu gururun yukarıda eleştirdiğim futbolculara ait olacağını da biliyorum… 

Selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM…
mhmt_yldrm_42@hotmail.com


  Yorumlar
 1. İstanbul Kupası
  CEMAL 06.05.16 12:22

  EVET TUR İLK MAÇTA KAYBEDİLDİ DEDİĞİNİZ GİBİ FORMALİTEYE GİDİLDİ BUDA GAYET NORMAL FENERBAHÇE BİZE 3 0 DAN MAÇMI VERECEK VE BU MAÇA NASIL KONSANTRE OLSUN FUTBOLCULAR HELAL OLSUN HEPSİNE BİZ ARTIK ÖNÜMÜZE LİG E DÖNMEK ZORUNDAYIZ.ZATEN HOCADA ROTASYONA GİTTİ GAYET NORMAL.FAZLA ELEŞTİRMENİN ANLAMI YOK

 2. İstanbul Kupası
  Umut 06.05.16 21:08

  Konyaspor bu yıl gerçekten çok başarılı oldu.. Ama iyi bir golcümüz olsaydı inanın şimdi başka inanılmaz hayallerimizde olurdu. İnanıyorum ki bu yıl iyi bir golcümüz olur...

Yorum Yapın

Diğer Yazılar