PUAN HESABI TAŞIMAYAN GÜZEL BİR MAÇTI


16.05.2016 00:00
 
       Güzel bir Bursa günüydü, Bursa’nın cıvıl, cıvıl caddelerinden, parklarından, bahçelerinden, çarşılarından  işini, gücünü bırakıp  11152 seyirci maça gelmişti ve bunun 15 kadarı da Konyasporluydu, puan hesabı olmayan sadece iyi futbol ve dostluğun öne çıkacağı bir maçtı ancak Konyasporumuz maça çıkarken 36 puanla 2.yarının en çok puan toplayan takımıydı, bu liderliğini devam ettirmesi için mutlaka kazanması gerekiyordu.
 
        Maça Bursaspor sarı kart cezalısı olan Aziz Behich  ve sakat olan Serdar Aziz gibi  as oyuncularından 5 tanesinin eksikliğiyle,  Konyasporumuz ise rotasyonlu bir kadroyla Jagos Vukoviç, Samuel Holmen, Ömer Ali Şahiner, Dimitar Rangelov ve Barry Douglas’ı yedek soyundurarak genç bir kadro ile maça çıkmıştı,  Konyasporumuzda bu maçta en şanssız oyuncumuz Riad Bajiç ti tam 3 tane yüzde yüz gol pozisyonunda becerikli olabilseydi inanınız biz bu Bursaspor maçını çok rahat farklı kazanabilirdik,   Bursaspor’un bu kadar hırslı bir maç çıkartmasını ben hiç anlayabilmiş değilim sanki  maça değil harbe çıkmış gibiydiler, insana sormazlar mı sahanızda 4 hafta evvel  son 13 haftadır aldığı tek bir galibiyeti sizden almış Akhisar Belediyespor’a 2-0 yenilirken de bu kadar agresifmiydiniz?   Peki ya seyircilere ne demeli? 45+1. dakikada gol atan oyuncumuz Halil İbrahim Sönmez’e taş, para, katı cisim atmakta neyin nesiydi? Size hiç yakıştı mı benim de ilk okul öncesi  küçüklüğüm Bursa da geçti  Bursaspor’un o zamanki mert, efendi, insancıl,  adam gibi adam seyircisi bunları yapmazdı 1964-1965’ te  iki takımında 42 puan toplayıp 6 gol eksik averaj nedeniyle Vefaspor’a şampiyonluğu kaptıran  Bursaspor futbolcuları ve o güzelim Bursaspor seyircisi seslerini bile çıkartmamıştı, olgunlukla karşılayıp hepimiz o zaman evimizin yolunu tutmuştuk peki ne oldu da Bursaspor seyircisi bu kadar agresif oldu,   sebebi şu Bursaspor MKE Ankaragücü ile kardeş takımız edebiyatı yapmaya başladı  ondan sonra Bursaspor bu kadar agresifleşti madem Ankaragücü ile kardeştiniz 2003-2004 sezonunun son maçında Ankaragücü Akçaabat Sebatspor’a 3-2 yenilip sizin  40 puan almanıza rağmen,  ligden düşmenize neden bu kadar etki yaptı bu mu dostluktur?  Ben   futbolda şu takım dostmuş, bu takım dostmuş laf kalabalığına oldum olası karşı çıkan bir insanım futbolda dostluk, kardeşlik  takımlar arasında olmaz dostluk, arkadaşlık ancak taraftarlar arasında olur ben bunu bilir bunu söylerim.
 
       Bursaspor maçımız 41.dakikada Deniz Yılmaz ile 45+1 de Halil İbrahim Sönmez’in karşılıklı golleri ile 1-1 sonuçlanmış, Bursaspor’lu futbolcu ve taraftarların maçtaki  o kadar agresifliğine karşı Bursaspor’un hocası eski Konyasporlu  futbolcu ve hocalarımızdan Hamza Hamzaoğlu maçtan önceki ve sonraki açıklamalarıyla çok ama çok centilmendi sezarın hakkını sezara verdi  kendisine bu insancıl yaklaşımları nedeniyle ayrıca teşekkür ederiz, ancak Bursasporluların arkadaşımız Hüseyin Turgut’a yaptığı saldırıyı da hiçbir zaman olsun geldi, geçti diye hoş göremeyiz o bir basın mensubu ekmeğinin peşinde olan bir insan başka bir gezegenden de gelmedi oraya, lütfen bu tip hareketleri bırakalım stadlarımıza  gelen Basın mensuplarına veya misafir seyircilerine düşmanca duygular besleyeceğimize, centilmen davranalım  yapılanın bir spor, bir oyun olduğunu bilerek hareket edelim.
 
        Maçın hakemi Çağatay Şahan’da  pozisyonlara çok uzak kaldı, hep yardımcı hakemlerinin uyarılarına göre hareket etti,  Konyasporumuz maç sonunda puanını 63 e Bursaspor da 41 e yükseltti  Konyasporumuzun 3.sıradaki yeri garanti iken Bursaspor ise 11.sıraya yükselmişti.
 
        Şimdi Salı akşamı Bursaspor maçından 3 gün sonra saat 19 da Şampiyon Beşiktaş’la karşılaşacağız  Beşiktaş Osmanlıspor maçından sadece 46 saat sonra Konyasporumuzun karşısına çıkacak,  Oğuzhan Özyakup’un sarı kart cezalısı olduğu Beşiktaş maçında  Konyasporumuzdan hiçbir oyuncumuz kart cezalısı değildir, bu maçı en güçlü kadromuzla çıkıp kazanmamız gerekmektedir bu maça başlarken Beşiktaş 2.yarıda topladığı 38 puanla liderdir Konyasporumuzda 37 puan toplamıştır ve 2.devrenin 2.cisidir eğer Beşiktaşı yenersek 40 puanla 2.yarının en çok puan toplayan takımı Konyasporumuz olacaktır ve bu takımımızın prestiji açısından ayrıca kasamıza girecek para yönünden de çok çok önemlidir kazanırsak 66 puanla ligi bitirmiş olacağız. Tüm futbolcu kardeşlerimize Beşiktaş maçında üstün başarılar dilerken vurduğunuz gol olsun, yüzünüz hep gülsün diyoruz.
 
Sevgi ve saygılarımla
Murat Baydar
murat.baydar1959@mynet.com

    Yorumlar
  1.  PUAN HESABI  TAŞIMAYAN GÜZEL BİR MAÇTI
    Mithat 16.05.16 14:13

    Bajiç Amir ve Halil İbrahim daha çok gençler onların zamana ihtiyacı var. Konyasporun çok iyi bir golcü ve hızla orta sahadan çıkabilen Osmanlıspordaki Ndoye gibi bir oyuncuya ihtiyacı var. 330 bin euroya Osmanlıspora mal olan Ndoye ve Omar gibi yabancıları biz neden bulamıyoruz

Yorum Yapın

Diğer Yazılar