Cüneyt Çakır böyle olsun istedi


29.08.2016 00:00

      Türkiye de futbol liglerinde maçlar hakemlerin isteklerine göre oynanıyor, hakem eğer  Nuh dediyse Peygamber demiyor, astığım astık kestiğim kestik bir mantık var nitekim Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçı da bunun bir kopyasıydı, maçın hakemi Cüneyt Çakır tüm takdir haklarını Beşiktaş lehine kullandı, normal bir yönetim olsaydı Tolga Zengin ve Necip Uysal maçın ilk yarısında oyundan atılmışlardı. Ancak Cüneyt hoca bunu görmedi veya görmek istemedi, aynı Çaykur Rize-Atiker Konya maçında   Özgür Yankaya’nın Rize’nin attığı golde Emrah Başsan’ın topu elle almasını görmediği veya görmek istemediği gibiydi.

        Maçın öncesini konuşursak  30.000 kombinenin satıldığı bir yerde kombine alanlar harici Konyaspor’lu taraftarlar maça hiç ilgi göstermediler desek yeridir, Beşiktaş taraftarı da nereden baksan 500 kişiyi geçmezdi. Oysaki biz en uzak deplasmanımız olan Rize ye bile 700 kişi ile gitmiştik, maçtan önce taraftar grubumuzun yaptığı kareografi görülmeye değerdi, ayrıca eski efsanelerimizden Ali Büyükbayram ve Sebahattin Sorkun efsanelere vefa programı dahilinde ödüllendirilmişlerdi.  Maça gelirsek Konyasporumuzda kadroda yeni transferlerden hiç biri ilk 11 de yoktu, geçen yılki kadronun 4 eksiğiyle sahada olduğu bir maçtı Beşiktaş maçımız, Mehmet Uslu, Barry Douglos’un yerine ilk onbirdeydi,  Samuel Holmen,  Başakşehirspora transfer olmuştu, Abdou Razack  Traore, Kardemir Karabükspor’a geri dönmüştü, Alban Meha ile de Perşembe günü yeniden anlaşıldığından kadroda yer bulamamıştı. 8.dakikada Nejc Skubiçin inatla götürüp yaptığı asistle Riad Bajiç takımımızı 1-0 öne geçiriyordu, ancak gol takımımızı kamçılaması gerekirken aksine bir durgunluk olmuş ve Olcay Şahan 14.dakika da fırsatçılığını konuşturarak durumu 1-1 e GETİRDİ. 

ilk yarı sonuna kadar Beşiktaş akın yapıyor gözükse de bunlar bal yapmaz arı gibi akınlardı, koskoca maçta Beşiktaşın tek bir korner kullanmadığı düşünülse bunun doğru olduğu gün gibi ortaya çıkardı, ilk yarıda Necip Uysal, Riad Bajice resmen dirsek vurmuş Cüneyt Çakır bunun normal bir şarz olduğunu düşünmüştü,  ilk yarının son dakikasında da Riad Bajiç yerde yatarken Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin Ali Turana kafa atmış ama Cüneyt Çakır her ikisine de sarı kart gösterip işi idare etmiştir, galiba Cüneyt Çakıra göre kırmızı kart göstermesi için  bir futbolcunun meslektaşını sahada öldürmesi gerekiyordu, çünkü Beşiktaş maçında ki Cüneyt  hoca ile geçen sezon Konya da 2-1 kazandığımız Fenerbahçe maçındaki mükemmel bir yönetim gösteren Cüneyt hoca arasında dağlar kadar fark vardı. Maçın ilk yarısında Konyaspor dan Riad Bajiç, Ali Turan ve Ali Çamdalı ile Beşiktaş tan Necip Uysal ve kaleci Tolga Zengin sarı kart görmüşlerdi ve ilk yarı 1-1 bitmişti.

        2.yarıda 53.dakikada Cenk Tosun Andreas Beck’in ortasında kalecimiz Serkan Kırıntılı’nın da topa çıkmamasından faydalanarak  Beşiktaş’ı 2-1 öne geçirtiyordu,   bu gole 59.dakikada Dimitar Rangelov’un asisti ile  yine Boşnak oyuncumuz Riad Bajiç cevap verdi. Bu maçta kendisinin ve takımızın 2.golünü atarak bu sezon Konyasporun golcüsü ben olacağım der gibiydi,  2-2 den sonra Konyasporumuzda Dimitar Rangelov’un yerine Deni Miloseviç, Riad Bajiçin yerine de İoan Hora oyuna alınmışlardı. İoan Hora’yı inanınız ben çok çok beğendim müthiş top takibi, sürüşü, şut atışı var çok gol atar bu sezon Konyasporumuzda  İon Hora.  Beşiktaş maçında da en az 2 mutlak gollük akını çok yakından ahlar vahlar arasında dışarı çıkıyordu, 82.dakikada Beşiktaş’ta Necip Uysal 2.sarı karttan kırmızı kart görüyor ve Beşiktaş’ı on kişi bıraktırıyordu. Konyasporumuzdan da Ömer Ali Şahiner takımımızdan 4.sarı kartı gören oyuncumuz oluyordu, 88.dakikada kaptanımız Ali Çamdalı  oyundan alınıyor ve Baryy Douglas solbeke takviye oluyordu çünkü Mehmet Uslu’nun olduğu sol kanat yol geçen hanı gibi olmuştu topu alan her  Beşiktaşlı oyuncu o kanadı kevgire çevirmişti ve maç 2-2 ile sonlanıyordu.

          İstatistiklere bakacak olursak Beşiktaş topla oynamada 61’e 39, Başarılı pasta 398’e 226, Pas Başarı yüzdesinde 82’ ye 70,  yapılan ortalarda 30’a 7 ve başarılı yapılan ortalarda 6’ya 2 üstündü. Atiker Konyasporumuz ise Toplam Atılan Şutta 11’e 9, İsabetli Şutta 6’ya 4 ve atılan kornerlerde de 5’e 0 üstündü.   
   
           Şimdi Milli maç arası var Antalyaspor deplasman maçına takımımızın yapılan yeni transferleri ve transferin bitimine sadece 2 gün kala yapılabilecek  orta saha transferi ile çıkması dileğiyle yazımı noktalıyorum…
 
Selam ve Sevgilerimle
Murat BAYDAR
Murat.baydar1959@mynet.com
birefsaneydio@hotmail.com


    Yorumlar
Yorum Yapın

Diğer Yazılar