Türk Futbolu Kurtuldu!


24.10.2016 00:00
Atiker Konyaspor zorlu bir etaptan geçiyor. Bazı yaşadıklarını ilk defa tecrübe ediyor. Önceden çok iyi tecrübe sahibi olduğu bir konu var ki o da hakem hataları… Hatta neredeyse kaderi durumuna gelmiş bir durum. Hakemler hata yapıyor Konya hiçbir şey yapamıyor.

Geçen sezondan Konyaspor’un hakem hataları ile bolca başının yanacağının işareti verilmişti. Bu sezon fazlası ile de yaşıyor. Yine öyle maçlardan birini yaşamış olduk.

Türk futbolunun kurtulması gerekiyordu. Bunun için öncelikle Fenerbahçe’nin kurtulması gerekir. Bir taraftan da Türk futbolunun ritmini bozan engellerin ortadan kalkması gerekiyor. Nasıl olur da Konyaspor bu kadar kafa tutar ki… Buna hakkı varmış gibi… Bu engelin de ortadan kalkması gerekiyor ki futbolumuz ilerleyebilsin.

Yönettiği Konyaspor maçlarında performansını takdir ettiğim bir hakemdi Bülent Yıldırım… Bu maçta o Bülent Yıldırım yoktu sahada. Belli ki Türk futbolunun kurtuluşuna katkı vermeyi daha değerli bulmuş.

Emenike’nin penaltı atışı yeni kurallara göre geçersiz olmalıydı. Atış sırasında duraksama olmayacağı yeni kurallarda yer alırken Türk futbolunun gelişmesi adına şimdilik uygulamaya gerek görülmedi. 

Yine Fenerbahçeli futbolcuların ceza sahalarında elle oynayabilme gibi bir lüksü çok görülmemeli. Puan kaybına tahammülü olmayan çok değerli takımımızın kurtarılmaya ihtiyacı varken penaltı çalıp bir çöküşe neden olmak bir hakeme yakışmayacak durumdu ki gerekeni yaptı.

Hele bir de bu pozisyonlar spor programlarındaki yorumlarla desteklendi mi her şey tamam olur ve futbolumuzu yükselişe geçirecek dev adımlar atılmış olurdu.

Maç için anlatılacak hiçbir şey yok. Karamboller haricinde her iki takım adına da oluşturulmuş tek gol pozisyonu yok…

Selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com

    Yorumlar
Yorum Yapın

Diğer Yazılar