Güzel Günlerin Habercisi Olsun


19.11.2016 17:53
Milli maç için verilen aradan sonra Kasımpaşa galibiyetinin getirdiği olumlu hava ile çıkılacak ilk maçtı. Maçın sonucunu kestirmek güç ve her türlü sonuca açıktı. Gaziantep maçında alınacak galibiyetin Atiker Konyaspor’a büyük katkılar sağlayacağı muhakkaktı.

Geçen sezonda elde edilen sonuçların oluşturduğu beklentilerin altında kalan Atiker Konyaspor’un beklentilere cevap verebilme fırsatı oluşturması anlamında önemli maçtı.

Futbolcuların ayakta kalamadıkları, basit top kayıpları yaptıkları ve topu istedikleri yerlere atmakta zorlandıkları oyunun en önemli nedeni sahanın fazlası ile bozuk olmasıydı. Böyle bir sahada kaliteli oyunun sergilemesi beklenilir bir durum değildi. Puanları alma mücadelesinin verileceği bir maç olacaktı.

Maç başlarken her iki takımda belirgin bir üstünlük sağlayamıyordu. Gaziantepspor’un evindeki maçtan galibiyet alma baskısı, buna karşılık sakin kalmaya arkaya sarkarak gol atma arzusunda olan Atiker Konyaspor vardı. Rakibin ileri ucunu etkisizleştiren Atiker Konyaspor, Gaziantep defansının zaaflarından yararlanmak istiyordu. 

Gelişen güzel bir atakta ceza sahansa oldukça etkili giren Atiker Konyaspor Bajiç ile golü buldu. Görünüşte çarpıp giren bir gol olsa da atağın organizasyonu açısından güzel bir goldü. Bu gol ile daha çok baskı yapmaya çalışan Gaziantep takımı açıklar vermeye başlarken Atiker Konyaspor net iki gol fırsatından yararlanamadı.

İkinci yarıya beraberliği sağlama hatta öne geçme adına çok istekli başladı. Atiker Konyaspor üzerinde oldukça etkili baskı kurmaya başladı.Bu baskılı oyun ile yakaladığı çok net iki gol pozisyonundan yaralanamayan Gaziantep takımı fırsatları kaçırırken direncini de kaybetmeye başlıyordu.

Miloseviç, Bajiç işbirliği ile güzel bir atakla  gelişen ikinci gol maçın şeklini değiştirdi. Artık sahada teslim olan bir Gaziantepspor, topun ve oyunun hakimiyetini tamamen eline alan Atiker Konyaspor vardı. 

Rahat oynayan Atiker Konyasporlu futbolcular pas serileri oluşturarak topa iyice sahip olmaya maçın sonunu getirme mücadelesi vermeye başlamıştı. Rahat oyunda, rahat bir pozisyonda Ömer Ali, Amir’e harika bir pas verirken Amir üçüncü golü atıyordu.

Galibiyette tüm futbolcuların muhakkak katkıları var. Bu galibiyette Serkan ve Skubiç’in hatası ile oluşan pozisyonda  çok müsait pozisyonda olmalarına rağmen Ali Turan’ın  verdiği mücadele rakip forvetlere gol atma imkanı vermemesi galibiyeti getiren asıl unsurdu. Bu pozisyon hem maçın kırılma noktası hem de Gaziantep takımının direncinin düşmesinin sebebiydi.

Atiker Konyaspor, bu galibiyetle üst sıralarda yer almak adına, potansiyelini yakalamak adına büyük bir adım attı. Ama sadece bir adım. Bunun için önümüzdeki maçlarda uzun galibiyet serisinin oluşturulması gerekiyor. Bu galibiyet uzun seriler adına güçlü bir inanç ve güven oluşturacaktır.

Selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com

 
    Yorumlar
  1. Güzel Günlerin Habercisi Olsun

    Dikkatimi çeken bir şey var. Oda Konyaspor çift santroforla hücum futbolu oynadığı zaman daha başarılı ve olumlu futbol oynuyor.

Yorum Yapın

Diğer Yazılar