Akhisarlı Hakemle Akhisar Maçına


15.01.2016 00:00
Kısa süren bir aradan sonra ikinci yarının ilk maçı geldi çattı. Bu ara döneminde kupa maçları da olunca hiç futbolsuz kalmadık.

Akhisar maçı sadece Torku Konyaspor açısından değil her iki takım içinde önemli. Torku Konyaspor  açısından baktığımızda ligde bir üst sırada veya bir alt sırada olmayı belirleyecek bir maç. Ligde aynı düzeyde olduğumuz ve en fazla rakibimiz olan Akhisar takımı ile belki en önemli maç olacak.

İlk yarı maçlarında sadece İstanbul takımlarına karşı mağlubiyet alırken kendi içimde bu mağlubiyetleri sindirebildim fakat Akhisar ve Gençlerbirliği beraberliklerine hala üzülürüm. Bu maçlarda galibiyet alınabilseydi çok daha farklı çizgide ve hedefte bir Torku Konyaspor beklentisinde olacaktık.

Yine önümüzdeki maçın en önemli konusu maçın hakemi olacak. Akhisarlı İlker Meral’in bu maça atanması zihin tutulması alakalı bir şey olsa gerek. Skandal bir durum… Yok bilinerek atandı ise izahı mümkün olmayan facia bir durum… Torku Konyaspor’un tam bir deneme tahtası haline dönüştürülmesi durumu. Şöyle bir şey yapsak nasıl olur acaba fantezilerinin vukuatının denemesi bir yerde…

Böylesi bir durum hakem açısından da zor olsa gerek diyeceğim ama İlker Meral’in bu maçı yönetmeme girişimlerini ne duydum ne okudum… Bu şartlarda beklentim maçı yönetmeme girişiminde bulunması olacaktır. Böyle bir girişimde bulunmamışsa adam gibi maç yönetmesi daha da fazla istenecektir. İstemeyiz ama yaptığı hatalar daha fazla sert eleştiri alacaktır.

İşin bir de şu yönü de var. Diyelim ki hakem hatasız maç yönetti. Biz haksız mıyız? Muhakkak ki hayır… Bir kere hatasız maç yönetmek zaten görevi, görevini yerine getirmiş olur. Konyalı hakemin Konyaspor maçına verilmesi de, Akhisarlı hakemin Akhisar maçına verilmesi de yanlış oğlu yanlıştır.  

Maçta her iki takımda temkinli oynayacağını, gol yememe olgusunun daha ön plana çıkacağını düşünüyorum. Maçın gidişatını daha iyi algılayan ve buna göre gidişatı kendi lehine çevirebilen teknik ekibin takımına avantaj sağlayacağını düşünüyorum.

Akhisar takımı futbolcuların iyi bir bütünlük oluşturduğu, süreklilikleri iyi olan maçı bırakmayan bir takım. Torku Konyasporlu futbolcular her an konsantre olmalılar.

Maçı orta sahada üstünlük kuran takım kontrolüne alacaktır. Torku Konyaspor başarılı olmak istiyorsa ilerde sıkı pres yapmalı, kaptığı toplarla Akhisar defansını dengesiz yakalamaya çalışmalıdır. Ofansta paslaşmalar yerden ve seri olmalıdır. Hava toplarından iş çıkaracağımızı düşünmüyorum. Douglo’nun defanstaki etkisini bu şekilde aşabiliriz.

İlk maça göre ilerde gol atamasa da fizik gücü ile katkı verecek Rangelov  avantaj sağlayabilir. Holmen’in atakları yönlendirmesi de diğer artı yönümüz olacaktır. Tabii rakip için de Rodellaga etkisini göz ardı etmemek gerek…

Güzel bir sonuç, selam ve dua ile…
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com

  Yorumlar
 1. Akhisarlı Hakemle Akhisar Maçına
  Metin 15.01.16 17:53

  Konyaspor şu ana kadar yeterli transfer yapamadı. Üstelik bana göre çok acil santrofor alması gerekir. Bajiç etkili bir santrofor değil. Ayrıca solbek alınacağına ortasahaya hızlı çıkabilen ve hem defansif ve hem ofansif oynayabilen bir transfer takviyesi gerekli. Akhisar etkili bir takım puan zor

 2. Akhisarlı Hakemle Akhisar Maçına
  Hasan Akgül 15.01.16 19:38

  Selamın aleyküm hocam. Bu atama baştan hatalı ama bunu kime anlatacaksın

 3. Akhisarlı Hakemle Akhisar Maçına
  Erdal 16.01.16 18:14

  Konyaspor zoru başardı ve maçı 2 0 kazandı. Konyaspor u futbolcuları ve Aykut Hocayı tebrik ediyorum. Şu gerçek ki Konyaspor iyi yolda.

Yorum Yapın

Diğer Yazılar