Reşit hoca ve Konyaspor ...


12.08.2017 11:50
Konyaspor artık Türkiye liglerinde fazlası ile adını duyuran, korkulması gereken bir takım olduğunu ikinci defa penaltılara bile bırakmadan süper kupayı da alarak gösterdi. Adını altın harflerle, yeni bir rekora imza atarak Anadolu’da bu kupayı alan tek takım ünvanı ile de gönüllerimize yazdırmıştır.
 
“Futbol anlar oyunudur” derler. İşte o anlar için rakibi zafiyete sürüklemek bu oyunun bilgisidir. Akçay da bunu yaptı.
 
Beşiktaşı öyle güzel analiz etmiş ki Talisca’nın yokluğunda diğer etkili silahı Quaresma’yı Ferhat ile adeta çimlere gömmüştür. Bu sadece bir tane örnek.
 
Artık kimse kusura bakmayacak kupayı kaybettik diye de veryansın etmeyecek. Yok yakarım yıkarım demeyecek Konyaspor hakkı ile hem ziraat Türkiye kupası hem de süper kupayı alnının tertemiz teri ile almıştır.
 
Konyaspor 2,5 senedir Aykut Kocaman’ın hem takımına hem de tribünlere kabul ettirdiği mütevazı ama başarılı sistemiyle sahadaydı hep.
İstikrarlı bir şekilde oyun anlayışı üzerinde duran, sonuca da ulaşan bir takım için Mustafa Reşit Akçay gibi hız ustası ve hastası bir hocaya alışmak kolay olmayacaktı.
Akçay’ın Konya’sının oyun modeli bu artık.
 
Konyaspor’da net gördüğüm bir şey ise yapılan transferler takıma cuk diye oturmuş.
 
Lig başlamadan yıllardır hayalini kurduğumuz, yırtıcı taklalar atan iyi bir forvet alırsak alacağımıza da adım gibi eminim, işte o zaman bu takımı bu sezon tutmak, yenmek çok zor diye düşünüyorum.
 
Gelelim fasülyenin nimetlerine.İki ayda Türkiye’nin spor ve futbol anlamındaki 3 değerli kupasından ikisini alnımızın akı ile alıyoruz almasına ama gelgelelim sevincini bile yaşayamıyoruz.
Konyaspor’a verilen 5 maçlık cezanın elle tutulur hiçbir tarafı bulunmamaktadır.
Bu düpedüz Konya şehrine ve takımına yapılmış çok büyük haksızlıktır.
Ondan sonra Türk futbolu neden ilerlemiyor diyoruz.
Zamanında Trabzonsporlular sahaya indi, hakemi dövdüler 4 maç ceza aldılar. Fenerbahçeliler maç sonrası devletin polis araçlarını ters çevirdiler… Neler yaptılar neler ama hiçbiri bizim aldığımız 5 maç seyircisiz oynama cezasını almadılar.
Burada hakkaniyetsizlik var. İnşallah itirazımız hak ve adalet sınırları içinde değerlendirilir de ceza 2 maça indirilir.
 
Lig başlıyor. Allahın izni ile takımımıza son olarak bi stoper ve iyi bir forvet transferi yapıldıktan sonra bu sezonda hak ettiğimiz yerde olacağımızı düşünüyorum.
 
Hepinizi Allaha emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla…
 
 
 
    Yorumlar
Yorum Yapın

Diğer Yazılar