Kalan 15 puan ve Konyaspor..


21.11.2017 16:13

kalan 15 puan ve konyaspor..

Tarihinin en kötü sezonlarından birine başlayan Konyaspor geride kalan 12 haftalık dilimde 11 puan ile 15.sırada kalarak taraftarlarını ve tüm kamuoyunu tedirgin etmeye devam etmektedir.

Peki ne oldu da efsane takımımız Konyaspor bu durumlara geldi ?!

Öncelikle ilk sıraya Aykut Hoca’nın gidişini koyabiliriz. İkincisi ise bana göre bu acımasızca yapılan yanlış transferler ve sokağa atılan paralar.

NOT : Mehdi dışında tamamı !

Ardından üzerimize oynanan oyunlar, 5 maçlık seyircisiz oynama cezası ve Mustafa Reşit Akçay’ın takımın başına gelmesi, tutmaması ve gönderilmesi.

Birileri de çıkıp bu transferleri biz yaptık, ben yaptım, o yaptı demiyor. Taraftarlarımızın tabiri ile efsane takımı mahvettiler.

Aykut Hoca’nın gidişi ile birlikte takımımızın da en önemli 3 oyuncusunu kaybettik. Bajic, Vukoviç, Dauglas. Peki bu 3 oyuncunun yerini doldurabildikmi ? Bence yapılması gereken tek doğrular vardı transferde oda öncelikli olarak bu giden 3 oyuncudan bu mevkilere daha kaliteli 3 oyuncu alacaktık. Artı bir de orta saha ve iyi bir kaliteli forvet alarak toplam 5 yeni transfer ile transferi kapatacaktık. İnannın bunu yapabilmiş olsa idik şimdi takımımız en kötü 18 puanı olurdu ve bu durumlarda asla olmazdık. Ne gerek vardı bilinmeyen adamları almaya, 14 transfer yapmaya.

Mehmet Özdilek ile yeni bir sayfa açıldı. Kötü hoca mı ? Asla kötü diyemem ama mevcut kadro ile de Mehmet hocanın çok aman aman yapacağı bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Takımımızda en büyük eksiklik son vuruşları yapabilecek, gol atacak bir forvetimizin olmayışıdır.Allah ilk yarı yar ve yardımcımız olsun da en kötü 18 puan alarak bitirmeliyiz. Aksi takdirde işimiz çoooooooook zorlaşacak.Bütün iş futbolcu kardeşlerimizde bitiyor. Sezon sonuna kadar hiçbiri ekstra paralar falan düşünmeyecekler, takım oyunu oynayarak kalan 5 maçta en kötü 7 puan daha alarak şimdiye kadar kazandıklarını helal ettirmelilerdir diye düşünüyorum. Bu güne kadar yönetim futbolcularımızın alacaklarını gününden önce ödemiştir. Artık her şey futbolcularda bitmektedir. Dediğim gibi artık kalan 5 maçta bütün futbolcu kardeşlerimiz, özellikle eskiler oturacaklar konuşacaklar bizim bu takıma bu seyirciye bir borcumuz var, bu borcu ödememizin de en büyük karşılığı gerekirse kalan 5 maçı da kazanarak puanlar alarak ilk yarıyı en iyi yerde bitirmek olmalı diyecekler yemin edecekler.

Sonrasında ALLAH kerimdir.

İkinci yarıya başlarken öncelikle Evouna, Manyama, Ezekiel, Eze, Moke başta olmak üzere hatta takım içinde de varsa eski yeni hiç fark etmez huzursuzluk çıkaranlarla da acilen yollar ayrılmalıdır.

İkinci yarı ara transferde lütfen diyorum iyi bir yıldız, bu forvet olursa daha iyi olur bununla birlikte yapılacak 4 kaliteli transfer ile biz yine eski şaşalı günlerimize döneriz. Hepinizi çok seviyorum büyük Konyaspor taraftarı kardeşlerim. Allah’a emanet olun.

    Yorumlar
  1. Kalan 15 puan ve Konyaspor..

    Sezon başında alınan 15 yeni futbolcudan sadece 1 yda 2 kişinin isabetli oluşu diğerlerinin yanlış olması Konyaspora ne kadara malolmuştur. Üstelik sezon ortasında en az 3 yada 4 futbolcu alsak bile bizi kurtarmaya yetecekmi Şu zarara bakarmısınız lütfen..

Yorum Yapın

Diğer Yazılar