Konspor

ANLAMIYORUM…!


27.01.2018 14:04
 
Zaman zaman futbol ile ilgili yazılar yazıyordum. Eleştiriler geldi. “Senin alanın değil, sen anlamıyorsun” dediler. Eleştirilere kulak verdim, yazmayı bıraktım.
 
Uzun zamandır yazmıyordum. İşin doğrusu, yazmayınca kimse “niye yazmıyorsun?” diye de sormadı. Ben de, “demek ki eleştirenler haklıymış, yazmamakla doğru iş yapmışın” dedim ve doğru bir iş yapmanın mutluluğunu yaşadım.
 
Fakat son iki haftadan bu tarafa durum değişti. Yazdığım için eleştirenler dâhil birçok kimse “niye yazmıyorsun” diye sitem etmeye başladı.
 
Dün yazdığım için beni eleştirenler bugün yazmadığım için beni eleştirince, şaşırdım. Anlayamadım. 
 
Kararımı verdim. Ben bu futboldan anlamıyorum.
 
Nasıl mı?
 
Yazayım. Bakalım anlamamama hak verecek misiniz?
 
Bir yıl öncesini ligde zirvede tamamlamış, Türkiye Kupası almış ve bununla da yetinmemiş tarihi bir zafer kazanarak son yılların en güçlü lig şampiyonunu yenerek Süper Kupayı almış bir takım şimdi neden bu hallerde? Anlayamıyorum.
 
Tarihinin en iyi sezonunu geçiren bir takım neden 14-15 transfer yaptı? Anlayamıyorum.
 
Geçen yılki kadrosundan Bajiç ve Vukoviç gibi iki başarılı oyuncusunu iyi paralarla satan bir takım, neden yerine aynı kalitede veya yakın kalitede oyuncu almadı? Anlayamıyorum.
 
Aykut Kocaman gibi iyi bir Teknik Direktörden sonra neden aynı kalitede bir hoca bulunamadı? Anlayamıyorum. (Kastım Mehmet Hoca değil)
 
Seyirci, sahaya olmadık şeyler atarak, takıma neden ceza aldırdı? Anlayamıyorum.
 
Durum ortada ve düşme hattı içerisinde olduğumuz bilinirken,  ara transfer gibi bir imkân olduğu halde neden eksikler zamanında tamamlanmıyor? Anlayamıyorum.
 
Trabzonspor karşısında 10 kişi ile oynadığımız oyunu, rakip takım 10 kişi kaldığında neden oynayamıyoruz? Anlayamıyorum.
 
90. dakikanın 7 dakika öncesinden 7 dakika sonrasına kadarki süre içerisinde, rakip geriye yaslanmışken ve beraberliği yakalama şansımız varken, nasıl böyle bir hücum taktiği oynanır? Anlayamıyorum.
 
Siz anlıyor musunuz? …..
 
Peki, beni anladınız mı?
 
Düşme tehlikesini iliklerimize kadar yaşadığımız şu dönemde, avam tabirle üçe-beşe bakılmaması gerektiğini, ligden düştüğümüzde 10 katı bedel ödeyeceğimizi bilmeyenimiz var mı?
 
Hiç anlamadığım teknik konuların ayrıntılarına girmeyeyim. Hangi bölgelerde kaç adet ve hangi vasıflara sahip futbolcu ihtiyacımız olduğunu herkes biliyor.
 
İlgililer, yetkililer, sorumlular…! Gelin siz bu birkaç gün içerisinde herkesin bildiği bu mevzuda gereğini yapın, fakir futboldan anlamamaya devam etsin. Ve bir daha da yazmayayım.
 
“Allah yazdırmasın”, dediğinizi duyar gibiyim. 
 
  Yorumlar
 1. ANLAMIYORUM…!
  Geçti 27.01.18 15:10

  Geçti Borun pazarı sür eşşeği Niğdeye..

 2. ANLAMIYORUM…!
  İYİKİ ANLAMAMIŞSIN. 30.01.18 18:15

  Taraftarın düşüncesine tercüman olmuşsun. Taraftar düşüne düşüne MASAR OSMAN gibi oldu. Nuretdin bey siz anlamasanızda anlıyorsunuz.Ara sıra BAM TELİ misali arada böyle yazınız faydalı olur. Saygılar.

Yorum Yapın

Diğer Yazılar
Konspor