Sahada Kötü Futbol Vardı


17.08.2015 00:00
Maç öncesinde galibiyet bekleniyordu. Rakip geçen sezonki en önemli oyuncusunu kaybetmiş ve ligin zayıf halkalarından olması beklenen Akhisar’dı.

Maç başladığında görüldü ki Torku Konyaspor geçen sezon son haftalarda oynanan futbolun çok gerisine gitmiş. Rakipten daha isteksiz, daha güçsüz ve daha verimsiz bir şekilde oyuna başladı.

Akhisar takımı da kötü oynuyordu aslında… Üretken değillerdi. İlk yarıda kötü oynayan Akhisar karşısında çok daha kötü oynayan Torku Konyaspor izledik… ilk yarıda fizik gücü biraz daha iyi olan ve daha istekli mücadele eden bir Akhisar vardı.  

Kanatlardan doğru düzgün top getiremedik. Orta sahada ara paslar atamadık. İleriye taşıyamadığımız topu sürekli yan pas yaptık. O da yetmedi geriye attık topu. Topla en çok oynayan  futbolcularımız stoperlerimiz oldu. Dossa’nın attığı uzun topları ise topu genelde rakip futbolcular kaptı.

Maç boyunca hiç bir futbolcumuzun topla rakibini eksilttiğine rastlamadım. Atakları Meha ile başlatmaya çalışsak da Meha’nın ağır kalışı ve kolay marke edişlinden dolayı üretkenlik oluşmadı. İleri uç futbolcularımız ise hareketsiz ve zamanında rakip kale önünde değillerdi. Bajiç zamanla alışacaktır ama takımdan kopuk kendi başına dolaştı durdu. Maçın her iki takım adına da tek organize atağında ise topu kalecinin üzerine vurdu.

Akhisar’ın gol atacağı da yoktu ama kendi kendimize yemeyi başardık. Çok kötü futbolun sergilendiği ilk yarıyı bir golle geride kapatıyorduk.

İkinci yarı Selçuk ve Halil İbrahim’in girmesi ile rakibin üzerine daha çok gitmeye başladık. Rakip defansı en zorlayabilen futbolcumuz Halil İbrahim oldu. Selçuk ise daha hareketli ve mücadeleci oyunu ile dikkat çekti.

79’da Meha’nın kullandığı kornerde Dossa vurduğu kafa ile beraberlik golümüzü getirdi. Gol atması bi tarafa defanstaki duruşu, top kullanması ile Torku Konyaspor’daki en iyi iş Dossa’nın transferi olmuş… 

Son dakikalardaki yönetimi hakemin çok kötüydü. Meha’ya yapılan fauller hakeme göre değildi… Batı tribünleri önündeki hakem ise bariz ofsaytları kaçırıyordu. 

Sonuç olarak kalitesi çok düşük bir maç izledik. Kötü Akhisar karşısında daha kötü oynayarak beraberliğe razı olduk. Bunu bir uyarı görüp önlemini almak gerek. Topu doğru alanlara aktara bilen bir ön libero gerekliliği fazlasıyla hissedildi.

Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Vatanımın birliğini, dirliğini bozmaya çalışanlara inat günlük yaşantılarımıza devam edeceğiz. Şehitlerimizi vuran eller kurusun… VELİ ATEŞ’imizi, DURSUN TAŞDİKEN’imizi şehit edenlere lanet olsun… Allah şehitlerimizin yakınlarına sabır versin…  

Selam ve dua ile…  
Mehmet YILDIRIM
mhmt_yldrm_42@hotmail.com

    Yorumlar
  1. Sahada Kötü Futbol Vardı
    Musa 18.08.15 01:06

    Konyaspor un en iyi tansferi Junior olmuş...Bajic çok yetersiz...Konyaspor ilk maçınd hiç iyi sinyaller vermedi..umarım Sisokko ve Traore nin katılımıyla uyunumuz düzelir...Konyaspor çok yana ve geriye oynadığı için protesto edildi ve ıslıklandı...Bu erken protesto da taraftarların hatasıydı..

Yorum Yapın

Diğer Yazılar